IWUL 2019: Uluslararası Kent Peyzajları Atölyesi

İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü, 20-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında Uluslararası Kent Peyzajları Atölyesi’ne (International Workshop on Urban Landscapes, IWUL) ev sahipliği yapıyor.

Boğaziçi hattında beş farklı alanın öğrenciler ve yürütücüler tarafından çalışılacağı etkinlik; İTÜ, Chulalongkorn Üniversitesi (Tayland) ve Seoul Üniversitesi (Güney Kore) iş birliği ile organize edildi. Bir hafta sürecek atölye, üç farklı kültürün Boğaziçi’ndeki kent peyzajlarını sosyo-ekolojik bir sistem olarak nasıl ele alacağı sorusu üzerine şekillenecek. Bunun yanı sıra etkinliğin bağlamını İstanbul Boğazı’nın peyzaj karakterinin kimlikli, dayanıklı ve sürdürülebilir gelecek peyzajları olarak nasıl değerlendirilebileceği oluşturacak.

İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde yapılacak olan atölye çalışmaları süresince çeşitli katılımcılar tarafından seminerler de verilecek.

23 Temmuz 2019 günü 09:00’da Enise Burcu Derinboğaz’ın sunumu ile başlayacak olan seminerler dizisi, 23 Temmuz’da 15:30 arasında Chulalongkorn Üniversitesi’nden ve 26 Temmuz günü 15:30’da ise Seoul Üniversitesi’nden etkinliğe gelen yürütücülerin seminerleri ile devam edecek. Seminerler, dışarıdan katılımlara açıktır.

Katılmak isteyenlerin aşağıdaki mail adreslerine isim-soyisim, iletişim numarası ve mail adresleriyle başvurmaları gerekmektedir.Kullanıcı Girişi