Gökçek'ten Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı'na İftira ve Hakaret Suçlaması

Mimarlar Odası yöneticilerine öncesinde de suç duyurusunda bulunan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu kez Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gökçek'in suç duyurusu, bir haber sitesinde yer alan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ın açıklamaları üzerine oldu. Suç duyurusuna konu olan açıklamada; "hükümet sözcülerinin parsel parsel kenti sattığını 80 milyona ilan ettiği Melih Gökçek kamu düzenini bozmakla bizleri suçlamasını, Dünya tiyatrolar gününde bunun bize tebliğ edilmesini çok manidar bulduk. Bir düzeni bozduğumuz ortada,parselasyon ve rant düzenini bozuyoruz. Kamu düzenini bozan hukuku çiğneyen, mahkeme kararlarını uygulamayan, parselasyon paylaşımına girenler, kamu düzeni diye bir şey bırakmadılar. Kamu düzenini bozanlar ile kamu yararı çalışanları cümle alem bilmektedir. Arınç'ta bunun itirafçısıdır. Kimin bu ülkeyi sevdiğini, kimin insanların sağlıkla kentlerde nefes alması için mücadele ettiğini, kimin iyi kimin kötü olduğunu, kimin memleket kimin rant için çalıştığını herkes biliyor. Alnımız açık, şeffafız, 8 Haziran'da değil şimdi konuşuyoruz" ifadeleri yer alıyor. Bu ifadeler üzerine Melih Gökçek hakaret ve iftiraya neden olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Candan ise söz konusu suç duyurusuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada; "Parsel parsel açıklamalar söz konusu olduğu için, benim yerime Bülent Arınç'a suç duyurusunda bulunması daha yerinde olurdu. Gökçek hedefi şaşırdı galiba." açıklamasında bulundu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı tezcan

Karakuş Candan, 29.04.2015 saat:09.30'da Ankara adliyesinde ifade verecek.Kullanıcı Girişi