Kadıköy Life'ın Yeni Sayısı Yayınlandı

Anadolu Yakası'nın sesi konumundaki Kadıköy Life Dergisi'nin Mayıs & Haziran 2011 sayısı yayınlandı.

Her sayısında Anadolu Yakası'nı yakından ilgilendiren ve birbirinden ilginç konuların yer aldığı derginin bu sayısında, Kadıköy'de bulunan ve kimsenin bilmediği 500 yıllık bir tarihi eser kapak konusu yapıldı.

Dergi içinde yer alan diğer haberler de, son derece ilginç konulardan oluşuyor. İşte birkaç başlık:

Büyükşehir'in "Sahilyolu Projesi" hayata geçiyor...
Tuzla'ya kadar uzanan 22 kilometre uzunluğundaki dünyanın sayılı sahil şeritleri arasında bulunan Caddebostan-Tuzla Sahilyolu, Prens Adaları'na eşlik ediyor olması ve Dragos bölgesindeki özel proje alanın devreye girmesi ile bambaşka bir İstanbul Markası ortaya çıkacak.

İstanbul'un Seyir Kulesi Projesi Ekim'de açıklanıyor...
Çamlıca'da yaklaşık 123 bin metrekarelik kentsel tasarım alanı içindeki 14 bin metrekarelik alan, kule alanı olarak ayrıldı. 11 Nisan 2011 tarihi itibariyle başlayan yarışmanın proje teslim tarihi iseEylül ayı olarak belirlendi.

Tarihi Göztepe Çeşmesi yenilendi...
Göztepe'nin ünlü köşkleri kadar, çeşmesi ile de bütünleşmiş olduğunu bilen eski Göztepeliler, İstasyon Caddesi üzerindeki tarihi çeşmenin İSKİ tarafından restore edilmesinden ve kısa zaman içerisinde yerine konmasından büyük sevinç duydular.

Ataşehir Sebze ve Meyve Hali taşınıyor mu..?
"Ataşehir ve Bayrampaşa Hali'ni nereye taşımayı düşünüyorsunuz? Esnaf için nasıl bir hal binası düşünüyorsunuz? Bu konuda yapılan fizibilite çalışması var mı? Varsa aşaması nedir..?" Bu soruları CHP'li Meclis Üyeleri sordu.

Göztepe Oto Sanayi Sitesi esnafını zor günler bekliyor...
E-5 Karayolu'nun Göztepe Kavşağı ile Fikirtepe bölgesinin eteklerinde kalan site, kurulduğu alanı son yılların moda kavramı 'Kentsel Dönüşüm' veya 'Kentsel Yenileme' uygulamalarına teslim etmek zorunda.

www.kadikoylife.com & www.anadoluyakasi.net

EtiketlerKullanıcı Girişi