Bayraklı'ya çok yakışacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı'da çok geniş bir yelpazede hizmet sunacak "günübirlik tesis" kurabilmek için yapım ihalesi gerçekleştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı'da denize hakim bir noktadaki 295 bin metrekarelik alan üzerinde kuracağı ve içinde çok amaçlı salon ile basketbol, voleybol ve tenis sahaları, eğitim parkı, çocuk oyun alanları, açıkhava kondisyon alanı, kafeterya, seyir terasları, piknik alanı, yürüyüş yolları ve otoparkın da bulunacağı dev bir rekreasyon alanı için yapım ihalesini gerçekleştirdi.

Bayraklı'nın üst kesimlerinde Cengizhan Mahallesi'ndeki denize hakim toplam 295 bin metrekarelik bir alanda oluşturulacak dev tesisin projesini tamamlayarak alanın yürüyüş yollarına ait altyapı çalışmalarını gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de yapım aşamasına geçti. Gerçekleştirilen yapım ihalesinin sonuçlanmasıyla yapılacak yer tesliminin ardından tesislerin yapımına başlanacak. Bayraklı Rekreasyon Tesisleri 360 günde tamamlanacak.

Projede neler var?
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin beldelerde uyguladığı ve çok beğenilen çok amaçlı salon projesi, metropol alanda bulunan ilçelerden ilk kez Bayraklı'da Cengizhan Mahallesi'nde, bu proje ile yaşama geçirilecek. Cengizhan Mahallesi ve çevresinde oturan vatandaşlar, kültür-sanat ve spor aktiviteleri ile nişan düğün törenlerini de bu salonda gerçekleştirebilecek.
 

Toplam 295 bin metrekarelik alanda oluşturulacak günü birlik tesiste çok amaçlı salonun yanısıra basketbol, voleybol ve tenis sahaları, eğitim parkı, çocuk oyun alanları, açıkhava kondisyon alanı, kafeterya, seyir terasları, piknik alanı, yürüyüş yolları ve otopark alanları bulunacak.

EtiketlerKullanıcı Girişi