Bursa'ya 'Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak 3 ilde kurulacak olan Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nün bir tanesi Bursa'da yer alacak.

Aralarında kentsel dönüşüme ilişkin konuların da yer aldığı Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararlara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Bursa, İstanbul ve İzmir illerinde birer adet Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurulacak. Gaziantep ili, Şahinbey ilçesinde bulunan ve krokilerde belirtilen alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilecek.

3083 sayılı Sulama Alanlarında Arazi Düzenlenmesine Dair Tarım Reformu Kanunu uyarınca uygulama alanı ilan edilen Batman ili, Beşiri ilçesi, Merkez bucağı, Örmegöze köyü, Karatepe bağlısının, ana köyden ayrılarak, aynı adla bağımsız köy olmasına karar verildi.

Bazı yerlerde arazi toplulaştırması yapılması hakkındaki 18 Mayıs 2009 tarihli kararnamenin ekinde yer alan Konya ili, Meram ilçesi, Hatunsaray beldesi arazilerine ilişkin hükmün yürürlükten kaldırılması kararlaştırıldı.

Ayrıca 2012 Yılı Yatırım Programının Düzeltilmesi Hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı da Resmi Gazete yayımlandı.Kullanıcı Girişi