Double Tree by Hilton - Old Town

BG Mimarlık tarafından tasarlanan Double Tree by Hilton - Old Town oteli, Beyazıt'ta Tarihi Yarımada Suriçi'nde Bizans döneminden bugüne kadar önemini sürdüren ana arter üzerinde yar alıyor.

Konum
İstanbul'un en önemli tarihi ve kültürel alanlarına yakınlığı ve Beyazıt - Laleli bölgesindeki canlı ticaretin içinde yer alması açısından önemli bir noktada bulunuyor.

Aynı zamanda dönemin önemli yapılarından Sedad Hakkı Eldem'in tasarlamış olduğu fakülte yapısı ile karşılıklı konumlanıyor.
 

Tasarım
Bina ihtiyaç programı otel, alışveriş katları, otopark, ortak kullanım alanları ve teknik hacimleri kapsıyor. Bu yoğun programın kurgulanmasında işlevsellik ön planda tutulmuş ve gün ışığından maksimum seviyede yararlanılması amaçlandı. Çarşı katları pasaj kurgusunda ana bir sirkülasyon aksı etrafında tasarlandı. Otel bölümü de ana atrium etrafında görsel - fiziksel olarak ilişkilendirildi.

Toplamda 59 adet ticari bölüm ve 172 adet otel odasının yer aldığı binanın cephesinde küfeki taşı ve ahşap gibi doğal malzemeler kullanıldı.Kullanıcı Girişi