İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması 2017

İzmir Serbest Mimarlar Derneği'nin düzenlediği yarışmaya proje teslimi için son tarih: 24 Eylül 2017

AMAÇ

İZMİR Serbest Mimarlar Derneği tarafından İzmir kenti mimarlık okulları arasında en iyi bitirme projelerini seçmek, yeni / genç mimarları teşvik etmek, özendirici bir ortam oluşturmak amacıyla düzenlenir.

BİÇİM VE TÜRÜ

Yarışma mimarlık alanında, İzmir kenti mimarlık okulları lisans öğrencilerine açık ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş olup, mimarlık öğrencileri bitirme projesi yarışmasıdır.

KATILIM ŞEKLİ

Yarışmaya İzmir'deki mimarlık okullarındaki mimarlık lisans eğitimi yapmakta olan öğrenciler, güz ve bahar yarı yıllarına ait bitirme projeleri ile katılabilir.

Projeler A1 formatında dikey kullanılmış 2 pafta halinde dijital olarak teslim edilir. Sergilenmeye değer görülenler ve ödül alan projeler İzmir SMD tarafından panolara basılarak ödül töreninde sergilenir. Ödül alan projeler Serbest Mimar dergisinde basılır. Tüm katılan projeler İzmir SMD'nin web sayfasında arşivlenir.

Yarışma başvuruları web sitesi üzerinden tek aşamalı ve online olarak herhangi bir ön kayıt bulunmaksızın alınmaktadır.

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

TAKVİM

MERHABA - İZMİR SMD ÖĞRENCİ BİTİRME PROJESİ ÖDÜLLERİ her yıl düzenlenir. Yarışma her yıl haziran ayı içinde ilan edilir. Son başvuru her yıl eylül ayı ilan edilen tarihte yapılır. Duyuru İzmir SMD web sayfasından yapılır. Başvuru formuna İzmir SMD web sayfasından erişilebilir.

SEÇİCİ KURUL

Jüri beş kişiden ve bir raportörden oluşur. Beş jüri üyesinin üçünü, TSMD, İstanbul SMD ve İzmir SMD üyelerinden seçilmiş birer kişi, diğer ikisini İzmir SMD tarafından seçilmiş akademisyen üyeler oluşturur. Jüri üyelerinden biri iki dönem üst üste jüri üyeliği yapar. İzmir Serbest Mimarlar Derneği raportörü de belirler.

2017 Seçici Kurulu

Burak ALTINIŞIK (PAÜ)

Alpay DEMİRCİ (İzmir SMD)

Umut İYİGÜN (İstanbul SMD)

Saitali KÖKNAR (KHAS)

Berna TANVERDİ (TSMD)

Dilek Safer (Raportör)

ÖDÜLLER

Jüri tarafından 3 Ödül verilir. Ayrıca 5 sergilenecek proje seçilir.

2O17 ÖDÜLÜ: Ödül alanlara 2018 yarıyıl tatilinde Atina gezisi olarak belirlenmiştir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 24.09.2017 saat: 24.00

Projelerin en geç 24 Eylül Pazar günü, saat 24.00'a kadar Wetransfer yoluyla [email protected] adresine 5906x4134 piksel, 150 PPI JPG/PDF olarak yüklenmesi gerekmektedir.

Teslim edilen dijital paftaların üzerinde RUMUZ bulunmalı, proje sahiplerinin kimliğini belli eden herhangi bir işaret bulunamaz.

TESLİMDE İSTENENLER

Yarışmaya gönderilecek projeler 2016-2017 öğretim yılına ait olmalıdır. Panolar, dikey kullanılan, A1 formatında basılacak şekilde ve 2 pafta halinde tasarlanacaktır. Sergide 2 pafta yan yana asılacaktır. Panoların baskısı öğrenciler tarafından değil, İzmir SMD tarafından yapılacaktır.

TESLİM EDİLECEK BELGELER

Aşağıdaki talep edilen belgeler Wetransfer yoluyla [email protected] adresine gönderilecektir.

• Katılım formu
• Okuldan onaylı öğrenci belgesi
• Proje, A1, 2 pano (Projelerin 5906x4134 piksel, 150 PPI JPG/PDF olarak yüklenmesi gerekmektedir.)

Katılım Formuna buradan ulaşabilirsiniz.Kullanıcı Girişi